(096)318-88 66
(066)829-88-68

Дитячий світ у вашому дворі

4 квітня 2012 р. 11:50

Облаштовуючи прибудинкову територію навколо свого котеджу, не забувайте про відведення місця для забав та ігор ваших дорогих чад. Дитячий майданчик - це місце, де підростаюче покоління може не тільки гратися, але розвиватися творчо і фізично. Крім того, свій власний куточок, повністю відповідний побажанням дітей, дозволить їм розважати себе самі і не відволікати вас від домашніх турбот.


Свіже повітря і можливість безбоязно випускати дитину гуляти на простору територію селища - чи це не мрія будь-якого батька! Рухливі ігри на вулиці - улюблене заняття дітей, особливо якщо на дворі літо. Для того щоб розваги були ще й безпечними, батькам необхідно заздалегідь подбати не тільки про інвентарі, а й про огорожі або всієї земельної ділянки навколо будинку, або примикає до будинку дитячого майданчика.

Забір або жива огорожа - найпоширеніший спосіб утримати дітей у дворі і захистити його від проникнення незнайомців. Якщо у дворі часто грають маленькі діти, вкрай необхідно встановити огорожі навколо басейнів і інших потенційно небезпечних місць. Можна також відгородити деякі ділянки двору, щоб уникнути проникнення туди велосипедів і іграшок і таким чином захистити рослини від ушкодження.

Ідеальна дитяча площадка поєднує в собі комплекс ігрових і спортивних споруд, які не дадуть вашій дитині скучити і дозволять розвиватися і пізнавати навколишній світ, перебуваючи при цьому під вашим постійним наглядом.

Обладнання дитячого майданчика залежить від віку дітей і тому повинно "рости" у міру їх дорослішання, адже тут дитина не тільки вихлюпує свою невгамовну енергію, але й знаходить фізичні і творчі навички, вчиться спілкуванню. Зміст ігор також змінюється у міру дорослішання, і тому в завдання батьків входить заохочувати і спрямовувати його діяльність в потрібне русло, враховуючи психологічні і фізіологічні особливості кожного вікового періоду.

Наприклад, від року до чотирьох років він особливо інтенсивно пізнає себе і близьке оточення. До двох років вважає за краще грати один, знайомиться з властивостями предметів, вчиться долати нескладні перешкоди. Невеликого простору для гри йому зазвичай достатньо, наприклад, можна спорудити манеж, на кшталт тих, які встановлені будинку. Добре б спорудити ігровий елемент у вигляді будиночка або кораблика.

До 3-4 років у дитини з'являється потреба в спілкуванні з іншими дітьми, наслідуванні дорослим і один одному. Саме тоді виникають рольові та фантазійні гри. У період від 5 до 7 років активно розвиваються рухові навички, починає прокидатися змагальний момент. До наявних на майданчику замку або кораблику можна додати гойдалки, вертикальні драбинки, "сходинки" з шин, містки тощо. До 7 років дитяча площадка повинна складати 8-9 кв.м.

Розвиток точних координованих рухів, інтерес до складних вправ припадає на 7-14 років. Дитячий майданчик повинна становити 13-15 кв.м. і включати, крім розважальних елементів, спортивні споруди (турніки, бруси, шведська стінка, волейбольна сітка, баскетбольні кільця та ін.)

Дітям старшого віку можна запропонувати спорудити дерев'яну рампу для виконання трюків на роликах, скейтборді або велосипеді. Якщо в сім'ї є маленькі дітлахи і старші, бажано, щоб він мали власні "володіння" і не заважали один одному. За нормативами, дитяча площадка повинна включати 3-4 ігрових елемента зі смисловим навантаженням. В цілому, розміри і кількість ігрових елементів дитячого майданчика визначаються можливостями вашої ділянки, але облаштовувати цей куточок потрібно так, щоб дитина могла активно грати і рухатися тут і на самоті, і разом зі своїми друзями, і молодшими або старшими братами і сестрами. У кожному разі, ніколи не завадить запитати у своїх дітей, яку площадку хочуть вони самі.

0 грн.