(096)318-88 66
(066)829-88-68

Готуємо місце під дитячий майданчик

4 квітня 2012 р. 11:44

Вибираючи місце під дитячий майданчик на вашій ділянці, слід враховувати деякі моменти. По-перше, вона повинна постійно перебувати в полі зору і видимим з усіх боків. Для цього, часто її розміщають навпроти кухні або того місця, де господиня проводить найбільше часу. Але, якщо хочеться спокою і самоти і дозволяють розміри ділянки, то дитячий майданчик поміщають в глибині саду. У кожному разі, важливо пам'ятати, що озеленення будинку або рослинність саду не повинні заважати спостереженню за дітьми з вікон будинку.

По-друге, дитяча площадка повинна бути віддалена від потенційно небезпечних для дітей місць: водойми, криниці, під'їзної дороги, мангала, автоматичних воріт та ін. У випадку, коли ділянка не великий, окремо огороджуються або сама дитячий майданчик, або потенційно небезпечні місця.Для захисту ваших дітей від тривалого перебування під відкритим сонцем, дитячий майданчик розміщують поруч з великими деревами з негустий листям таким чином, щоб вони затінювали не більше половини ігрового простору. Якщо ж на вашій ділянці поки немає дерев або вони ще не виросли, можна частину майданчика захистити натяжним тентом або навісом.

Крім того, при виборі місця важливо пам'ятати, що оточення дитячого майданчика повинно виключити спокуси, які загрожують безпеці дітей. Наприклад, близькість фруктового дерева спокушає піднятися на нього за плодами, а декоративні рослини з отруйними квітками приваблюють спробувати їх на смак. До того ж, якщо вам дороги якісь ніжні або цінні рослини, і вам хотілося б їх зберегти, ігровий майданчик для дітей повинна перебувати на певній від них відстані.

Продовжуючи тему безпеки, слід зазначити, що всі заставні деталі елементів майданчика повинні кріпитися на фундаменти глибиною не менше 0,5 м, кожна дерев'яна деталь - ретельно відшліфована і забарвлена в заводських умовах (сталеві елементи фарбуються тільки порошковими барвниками). Зрозуміло, всі деталі повинні бути морозостійкими.

Конструкція будь гірки, лабіринту або турнікета повинна дозволяти дорослому в разі необхідності миттєво прийти на допомогу малюкові. Всередині комплексу повинні перебувати огороджувальні перила та бар'єри. І, звичайно, розміри всіляких отворів не повинні стати потенційною пасткою для кінцівок дитини.

Всі великі елементи - сходи, гірки, гойдалки - повинні знаходитися на відстані не менше 5м від стін будинку, парканів, дерев, електричних стовпів і т. д. Улюблені усіма каруселі вимагають дистанції не менше 2м.

Для будь-якої дитячої площадки повинно використовуватися "м'яке" покриття - дерен, пісок, гравій або тирсу. Під час облаштування майданчика необхідно ретельно очистити територію від виступаючих коренів, гілок, будь-яких металевих перемичок або залишків старого фундаменту. Під самим ігровим обладнанням слід покласти додаткові гумові або синтетичні килимки.

Якщо як покриття для майданчика використовується газон, то слід пам'ятати, що діти безжально топчуть траву, а тому вибирайте сорту, досить міцні, щоб витримати таке навантаження. Можливо, газон доведеться більше поливати й удобрювати, а також посилити контроль над бур'янами і шкідниками. Але при цьому, слід уникати використання токсичних хімікатів і дотримуватися всі обережності, застосовуючи навіть імовірно безпечні хімікати, щоб запобігти небажаний вплив на людей.

Головне завдання спортивно-ігрового комплексу - забезпечити всі умови для розвитку фантазії і творчого мислення. Звичайно, здібності дитячої уяви безмежні, і малюкові часом досить старої автомобільної шини, щоб відчути себе капітаном космічного корабля, однак дорослим все ж варто постаратися зробити гру своїх дорогоцінних чад більш цікавою і комфортною. Один з найбільш доступних способів перетворити звичайну дитячу площадку в справжню "творчу лабораторію" - це оформити її в якому-небудь "чарівному" стилі: у вигляді містечка, казкового лісу, аеродрому, піратського корабля, чарівного замку і т.д. А щоб всілякі архітектурні вишукування не набридли вашому чаду вже через тиждень, слід дотриматися ще одна важлива умова: майданчик повинен бути багатофункціональною. Для цього кожен елемент тут повинен стати в нагоді і для розвитку координації рухів, і для тренування різних груп м'язів, і, зрозуміло, для гри в космонавтів і Тарзаном.

http://maydanchik.sells.com.ua

0 грн.