(096)318-88 66
(066)829-88-68

Облаштування дитячих майданчиків

4 квітня 2012 р. 11:30

Облаштування дитячих майданчиків

При створенні дитячого ігрового майданчика необхідно враховувати всі фактори розвитку дітей. Важливо, щоб гра викликала не тільки інтерес, але і проходила з максимальною користю для дитячого здоров'я. Результатом будуть укріплені м'язи, розвинений окомір, поліпшена координація рухів, розвинене відчуття рівноваги та орієнтації в просторі, зростаюча пізнавальна активність. Яскраві кольори дитячого ігрового обладнання, як один з найважливіших факторів розвитку, залучать не тільки дітей молодшого віку, а й вплинуть на настрій дошкільнят та учнів початкових класів. Облаштовуючи дитячу площадку, не можна забувати про дитяче сприйняття. Те, що з точки зору дорослої людини виглядає привабливим, дітям може здатися незрозумілим і чужим. Щоб Ваш двір став дійсно улюбленим місцем для дітей, і залишив в їх пам'яті найяскравіші спогади, слід серйозно продумати дизайн і розташування дитячого ігрового обладнання на дитячому майданчику.

Питання це не таке просте, як здається на перший погляд. Адже дитячий майданчик повинна, в першу чергу, сподобається нашим дітям, а не нам з Вами. Створення дитячої пісочниці, гойдалки, каруселі, гірки або альтанки зажадає від Вас або Вашої дизайнера включити уяву і на час впасти в дитинство. Не забуваючи, при цьому, і про ті заходи, які забезпечать дітям спокійне і безпечне перебування на дитячому майданчику. Враховувати доведеться і вік дітей. Як правило, при будівництві дитячих майданчиків, мають значення дві вікові категорії.

Дітям у віці від 3 до 10 років, частіше за все подобається все яскраве і казкове. Дитячий майданчик, всі елементи якої виглядають саме такими, напевно доведеться їм по-душі. Наприклад, дитячий будиночок, в якому дитині так легко уявити себе в казковій чарівній країні, він викличе асоціації з улюбленою казкою, таємничістю, чарами. Іноді дитячі будиночки будують окремо, іноді поєднують з гіркою або пісочницею. Поруч часто розташовують пісочниці з навісами - грибками від палючого сонця і негоди і гойдалки на міцних стовпах. Всі разом повинно утворювати єдиний архітектурний ансамбль, що гармонує з вашим основним ландшафтом. Важливо, щоб з самого юного віку дитина вчилася розуміти і відчувати красу і гармонію у всьому навколишньому. Дитячий майданчик важливо розташувати так, щоб діти, що грають, наприклад, в пісочниці або катаються на гойдалках, були добре видні Вам і з вікна будинку і з основного ділянки. Тоді і Вам буде спокійніше, що малюки весь час у Вас на увазі.

Дітям 10-12 років в пісочниці вже не цікаво. Та й гойдалки, мабуть, не той спортивний снаряд, який зацікавить активного підлітка. Значить, слід врахувати, що рано чи пізно, дещо на дитячому майданчику доведеться замінити. Наприклад, місце пісочниці можуть зайняти спортивні комплекси або ігрові спортивні стінки. В залежності від величини дитячого майданчика, можна скомбінувати кілька споруд і створити цікаву спортивно-ігрову композицію. І, звичайно ж, не варто забувати про такі необхідних елементах на дитячому майданчику, як лавки, вуличні столи, дитячі веранди і малі архітектурні форми.

До малих архітектурних форм відносяться альтанки, містки, різне обладнання для дитячих майданчиків, перголи, огорожі, вуличні вазони, садово-паркові меблі, садові скульптура та ін Вони можуть бути виконані з різних матеріалів - дерева, металу, каменю, цегли, пластику та т.д. Практично всі малі архітектурні форми мають функціональне призначення, а також відіграють важливу роль в декоративному оформленні дворової території. Веранди й альтанки - споруджуються для ігор і відпочинку в дитячому садку або у дворі будинку в будь-яку погоду. Вони можуть бути закритими і відкритими (в цьому випадку їх розташовують в тому куточку двору, звідки відкриваються найкращі види). При досить великих розмірах в альтанку можна поставити стіл. Альтанка є дуже важливим композиційним вузлом в архітектурно - планувальній структурі саду або двору і грає велику роль як елемент декоративного оформлення. Дуже важливою составлющіе композиції кожного двору є вуличне обладнання для дитячих майданчиків. Основними елементами майданчиків для дітей є дитячі будиночки, пісочниці, гойдалки і гойдалки, каруселі, гірки й т.д.

Найімовірніше, дитячий майданчик буде використовуватися і взимку. Але не варто турбуватися, дитяче вуличне устаткування можна використання протягом всього року - в будь-який сезон і в будь-яку погоду. Високоякісні матеріали, що застосовуються при його виготовленні, розраховані на багаторічну експлуатацію на відкритому повітрі і гарантують збереження дитячих майданчиків навіть при екстремальних температурах.

У нашому асортименті представлені дитячі вуличні комплекси: металеві комплекси і дерев'яні комплекси, дитяче вуличне обладнання, малі архітектурні форми, дитяче спортивне обладнання, обладнання для облаштування дворів, парків і зон відпочинку. А також домашні спортивні комплекси.

0 грн.